Turismul românesc este sublim, dar lipsește cu desăvârșire! Și am testat cel mai nou robot de curățenie de la EZVIZ: RS20 MAX! Găsești EZVIZ RS20 Max aici: https://cutt.ly/stCRx1KO Și PC-urile noastre aici: https://zona.store/ Iar statisticile din video sunt aici: https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/tour_occ_nim/default/table https://www.zonait.ro http://www.facebook.com/zonait.ro https://www.instagram.com/dan_cadar/ https://www.tiktok.com/@dan_cadar
ADVERTISEMENT
E mortal tricoul.😂
Inseamna ca romanii beau tot vinul pe care il produc....si mai si importa 🤣
Potențial enorm dar munca ioc și hoție la .greu, o națiune de jigodii, asta e adevarul Turismul se face cu infrastructură de toate tipurile care la noi lipsește cu desăvârșire
Cum să avem parte de turism când noi nu avem transport în comun? Ai aterizat în singurul aeroport international pe care îl avem, cum ajungi la mare? Cum ajungi în Cluj? Cum ajungi în Timișoara (fără avion)? O fi mișto să faci 10-12 ore cu trenul fără aer condiționat sau geam deschis? Dar dacă vrei să vezi Maramureș? Cum ajungi acolo? Dacă pentru fiecare întrebare de genul răspunsul este "închiriezi mașină" atunci nu îi vine omului lasă că merg în altă parte? Suntem conduși de niște oameni penibili. Păi când ne lăudăm cu Premierul fără studii superioare care a băgat țara în faliment ce ne așteptăm.
Munții nostri aur poartă, noi cerșim din poarta'n poartă, asa era vorba asta...
La noi , la mare, mancarea la restaurant e ceva jenant..."ăștia" din Constanța au impresia ca vin saracii din țară si n-au mai vazut mancare. Meniu la Eforie: Felul 1.O apă trista pe post de ciorbă Felul 2. O lingura de piure cu un carnat de-o schioapa subtire cat degetul mic...si-un castravete murat...moale Desert: O clatita cat o palma subtire ca o coperta de caiet care doar a trecut pe langa ciocolata...😑 Am comandat un fresh de portocale fara gheata pentru copil....a venit cu gheata. Le-am cerut o lingura , la bar, doar sa scot gheata...au spus ca nu-i problema si-mi fac repede altul...au desfacut dopul la cutia cu suc de portocale de la Lidl si gata freshul😅. Meniul a costat undela la 80 lei de persoana cu tot cu paine si smantana sau ardei... . . . La impinge tava treci lejer de 120 lei daca nu esti la dieta... cu mancare de cantină... In ochii lor esti doar un sarac daca nu vrei sa platesti pret de Paris pe mancare de cantină. Dupa 2 zile si vre-o 4 restaurante am renuntat...am mancat de la Lidl. . . . Frumos la noi la mare...nu mai merg...
Deja suna bine din titlu! 😂
tare tricoul. 😂😂😂
Nu înțeleg comparația cu Budapesta, care a fost capitala unui imperiu (față de un București distrus de Ceaușescu și lăsat în paragină în anii de după), nu înțeleg comparația cu Portugalia și nici cu Croația sau Grecia. Ce să mai vorbim despre Franța, Italia sau Spania - noi am ieșit din bordeie abia la finalul sec. al XIX!!! Să înțelegem de unde venim. Avem munți cel mult OK, avem un litoral cel mult mediocru, avem o deltă frumoasă și cam atât. E nevoie de investiții, de viziune și consecvență. Potențial România are, dar nici sunt de acord cu ideea că suntem miezul din... covrig. Turismul se face în primul rând pe infrastructură bună, nu pe frumuseți naturale.
Uite eu am o pensiune aici în Maramureș, nu îi zic numele că nu vreau să dați cu hate că fac reclama. Ce pot sa va zic e că la noi se plâng că e scump la 3 stele cu mic dejun 280 Ron/noapte, și micul dejun la noi e cat 3 mese in occident, dar merg românii și sparg bani aiurea pe te miri unde. Noi așteptăm cu drag pe toată lumea 🤗
Aspiratoul, platit 60 de euro acu' douaj'de ani, fara sac de hartie, practic e ca nou, pen'ca la fiecae 2-3 ani il demontez bucata cu bucata, il spal (ca o rufa), mai ales motorul, l'usuc, il montez si ma bucur de el. Cafetiera, per espresso, cumparata cu 50 de euro acu' sase ani, cind nu ne lasau astia sa iesim la joaca, pot s-o folosesc cu orice marca de cafea macinata, face cappuccino si ceai. Folosesc apa filtrata deci nu are depuneri de calcar, O data sau de 2 ori pe luna ii fac intretinerea ( nu "mentenanta" , whatever that may be) si, si asta e ca noua. Morala fabulei e ca aspiratorul m-a costat pina acu' 60 : 20 = 3 euro pe an adica 25 de centi pe luna, iar cafetiera 50 : 6 = 8,33 de euro pe an adica, 70 de centi pe luna. "Dodge this!"
Tricoul este EPIC!!!🔥🔥
aspiratorul clasic! face parte din controlul glicemiei din rutina vieți
4:00 genial😅😂😂😂😂
👍👌 Up pentru tricou😂😂😂 nu știu exact ce a povestit , dar tricoul e top😅
Daca stiam ca vii la Bordeaux iti arătam adevăratul Bordeaux...locuiesc aici de 30 de ani si chiar cunosc zona...poate altadata 🍷🍷🍷
Am un EZVIZ RS 2 . L-am vrut pe ăla care golește singur în sac, dar angajații de la ALTEX din Deva au așa o durere în dos, încât habar nu aveau că au și așa ceva acolo. E cam ca cel pe care l-ai prezentat, doar că praful și părul de pisică pe care îl adună trebuie să-l golesc manual. De asemenea își spală mopurile cu apă rece (nu caldă) și le usucă prin centrifugare și jet de aer rece. (de aceea, partea de uscare cam dă chix). Pentru aspiratul ”manual” folosesc un BOSCH care spală cu apă, filtrează cu apă (sau cu sac, în funcție de ce alegi să montezi în el). De când am roboțelul, BOSCH-ul se odihnește mai mult, iar podelele mele sunt impecabile. Singurul regret e că nu am avut parte de o consiliere corectă în magazin, aș fi ales evident modelul care mi-ar fi oferit mai mult confort. La cafea ... (am ascuțit toporul boss) 😈. Am un espressor automat DeLonghi care face și capucino la o apăsare de buton (cu carafă de lapte). După cum am mai spus, prefer confortul, dar am ales un aparat care râșnește cafeaua fiindcă eu consider că râșnirea imediat înainte de preparare este esențială pentru aroma din ceașcă. Nu cu potențatori de arome sau cine știe ce siropuri, cafeaua trebuie să aibă propria sa aromă, la care se adăugă ... nimic, sau cel mult niște spumă de lapte 👌(de gustibus non disputandum). Să fiți iubiți ❤
33:10 la pretul asta, mai bine cumperi un Dreame L50 Ultra (3700 RON) sau Dreame L40 Ultra (2800 RON) care sunt cu mult peste jucăria asta. Eu mi-am cumpărat "bătrânul" Dreame L20 Ultra. Foarte important, piese de schimb si consumabile ieftine, le cumperi din China, 7 RON/sac praf
Asa mi am facut eu tiata viata vacantele! Genial!
Felicitari pentru analiza!